Na długie, jesienne dni

Na długie, jesienne dni

Praca zdalna w wielu przypadkach ma swoje plusy, szczególnie w trakcie tych kilku chłodniejszych miesięcy. Prawda jest jednak taka, że nawet w naszych czterech kątach może dopaść nas pewnego rodzaju jesienna chandra. Z tego powodu warto przygotować się na listopadowe i grudniowe chłody nie tylko pod kątem temperatury, ale również komfortu i wygody.

Od pasa w dół

Podczas pierwszych miesięcy pandemii niezwykłą popularnością cieszyły się gafy gości w studiach telewizyjnych, którzy do swojego nienagannie przygotowanego garnituru dokładali kolorowe bokserki lub dresy. Chociaż możemy się z tego śmiać, to większość z nas robi dokładnie to samo. Nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do naszego ubioru podczas pracy we własnych czterech ścianach. Luźne spodnie damskie czy też męskie szorty fantastycznie komponują się do białej koszuli i krawata, szczególnie w naszych domowych pieleszach. Oczywiście zdecydowana większość pracodawców oraz osób decyzyjnych w firmie zdaje sobie z tego sprawę, jednak zazwyczaj z odpowiednimi rezultatami przedsiębiorstwa idzie nieco większa tolerancja naginania zasad firmowego dress-code'u.

Kubek ulubionej kawy

Osoby sympatyzujące z cukrem czy kofeiną w postaci napojów energetycznych nigdy nie zrozumieją tego, co dla wielu z nas znaczy kawa czy herbata. Nie chodzi tylko i wyłącznie o dawkę energii na następne kilka godzin, która szczególnie w pracy może mieć bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim chodzi o cały proces. Kilka minut przygotowania w kuchni podczas nagrzewającej się wody, charakterystyczne pyknięcie czajnika i wreszcie zalanie wrzątkiem ziarenek lub liści. Wszystkiemu towarzyszy charakterystyczny zapach, a następnie smak połączony z ciepłem, przeszywającym całe nasze ciało. Jeżeli do tego dodamy nasz ulubiony kubek przywieziony z wakacji na Morzu Śródziemnym czy jednej z europejskich stolic to zrozumiemy, dlaczego cały ten rytuał jest aż tak istotny.

Wymagania sprzętowe

Przechodząc nieco bardziej do kwestii związanych stricte z pracą, musimy pamiętać o właściwym osprzęcie. na pierwszy rzut oka rzucają się oczywiście takie urządzenia jak laptopy czy też telefony. Prawda jest jednak taka, że pracownik powinien zadbać o całe swoje miejsce pracy. Właśnie z tego względu musimy zwrócić uwagę także na miejsce do położenia komputera oraz siedzenie. Biurko powinno być wystarczająco duże, a także na właściwej wysokości. Fotel musi spełniać wszystkie niezbędne wymagania - ergonomia, oparcie, właściwa wysokość oraz odległość od ekranu.