Jak pomóc starszym osobom mającym problemy z pamięcią?

Jak pomóc starszym osobom mającym problemy z pamięcią?

Starsze osoby mające problemy z pamięciom potrzebują szczególnej troski. Często do prawidłowego funkcjonowania potrzebują innych przedmiotów dnia codziennego w porównaniu ze zdrowymi. To czego używali będąc dziećmi znów jest potrzebne.

Rompersy dla osób starszych

Głównym powodem projektowania kombinezonu dla osób starszych jest zapobieganie rozbieraniu się. Osoby starsze, które cierpią na demencję, taką jak choroba Alzheimera, mogą szarpać swoje ubrania, ponieważ wydają się być zmuszone do utrzymywania rąk w ruchu. Niekoniecznie zamierzają się rozebrać, ale często tak się dzieje. Aby zapobiec rozbieraniu się, zaprojektowano kombinezony zapinane na suwak z tyłu ubrania, dzięki czemu użytkownik zwykle nie może dosięgnąć suwaka. Kombinezony takie dostępne są w wersji dziennej i nocnej dla kobiet i mężczyzn. Taką częścią garderoby jest też body dla dorosłych. Alzheimer powoduje często problemy z trzymaniem moczu, a tego rodzaju strój ułatwia wymianę pieluch

Nadwrażliwość na przeziębienia

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku chorób układu oddechowego, takich jak grypa sezonowa , osoby starsze są bardziej narażone na infekcje i powikłania, takie jak zapalenie płuc. Seniorzy są bardziej narażeni, ponieważ ich układ odpornościowy jest słabszy z powodu wieku i często pogarsza go słabość lub choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca , przewlekła obturacyjna choroba płuc lub choroby serca. Zmniejsza to zdolność organizmu do radzenia sobie z chorobą i powrotu do zdrowia.

W większości sezonów grypowych większość zgonów spowodowanych grypą ma miejsce u osób w wieku 65 lat lub starszych. Starsze osoby, które muszą wyjść tam gdzie przebywa dużo osób powinny koniecznie zakładać maseczki ochronne. Dobrej jakości maseczki zapewni sprawdzony producent maseczek.

Zabawki dla chorych na demencje

Wspaniałą rzeczą w zabawkach jest to, że wciągają nas w chwilę. Kiedy już zaangażujemy się w zabawkę, całą naszą uwagę poświęcamy zabawie i eksploracji. Zabawki nie leczą ale pomagają skupić uwagę podobnie jak u niemowlaków. Tablice do sortowania kolorów zostały oczywiście zaprojektowane i stworzona dla dzieci, ale zapewnia doskonałą stymulację poznawczą i chociaż dla większości z nas może to nie być odpowiednie z pewnością jest odpowiednie dla każdego, kto czerpie z tego przyjemność. Przyjemność przekłada się natychmiast na jakość życia. Innym dobrym przykładem aktywności, którą słusznie możemy nazwać zabawką dla pacjentów z chorobą Alzheimera, są zabawki stymulujące prace mózgu. Tego rodzaju zabawki ma hurtownia zabawek Częstochowa. Zabawki, które zapewniają odpowiednią stymulację sensoryczną i poznawczą dorosłych z demencją, są zazwyczaj zabawnymi zabawkami również dla dzieci.